Pár věcí ke stažení

EurotelSMS

Pokud často posíláte SMSky a méte přístup k internetu, tak by se vám mohl hodit program na jejich odesílání. Jeden takový naleznete zde.

AutoCAD

Protože jsem při své práci s AutoCADem postrádal některé věci, byl jsem nucen si je vytvořit/naprogramovat sám.

Některé již vzhledem k vývoji AutoCADu ztratily význam, ale doufám, že alespoň tyto Vám budou k užitku.

České kótování

Tento malý prográmek v autolispu upravuje vizuální prezentaci kót, tak aby kóty vypadaly, jak je v našich končinách zvykem. Program nemění v žádném případě jakkoli danou kótu, pouze upraví její vizuální prezentaci - tj. ořízne vynášecí čáry. Proto pokud s kótou pohnete, zregenerujete-li ji či s ní jinak budete pracovat, vrátí se k původní reprezentaci, tak jak je v příslušném kótovacím stylu předvoleno.

použití

Před prvním pužitím je třeba program načíst. To můžete udělat buď pomocí příkazu appload, který je též dostupný z menu jako načíst aplikaci, kde pak v dialogu vyberete csdim.lsp a zvolíte načíst. Druhou možností je použít přímo příkaz autolispu z příkazové řádky pomocí tohoto příkazu (load "csdim") - příkaz včetně závorek - a dát enter.

Pak již můžeme program pužívat na opravu kót (kótujeme zcela normálně). Program se spouští příkazem csdim a ptá se na délku, na kterou má ořezat vynášecí čáry. Tu můžeme zadat buďto pomocí čísla nebo výběrem dvou bodů. Pak již vybereme kóty, které chceme upravit (nic se nestane, když vyberete i něco jiného než kóty - program to ignoruje) a po ukončení výběru se program pokusí o úpravu kót.

vlastní download

Program můžete stahovat zde. Program uložte do podadresáře SUPPORT ve složce, kde máte nainstalován AutoCAD.

Pokud se Vám program hodí, napište mi. Budu rád i za Vaše připomínky k jeho funkčnosti.

Vynulování Z souřadnice u čar

Tento malý prográmek v autolispu nastaví u vybraných čar Z souřadnici na nula. Což se hodí hlavně u půdorysů, kde občas bývají podklady i se Z souřadnicí a proto se s nimi špatně pracuje.

použití

Před prvním pužitím je třeba program načíst. To můžete udělat buď pomocí příkazu appload, který je též dostupný z menu jako načíst aplikaci, kde pak v dialogu vyberete nuluj.lsp a zvolíte načíst. Druhou možností je použít přímo příkaz autolispu z příkazové řádky pomocí tohoto příkazu (load "nuluj") - příkaz včetně závorek - a dát enter.

Pak již můžeme program pužívat na opravu kót (kótujeme zcela normálně). Program se spouští příkazem nuluj a vyžádá si čáry, které chceme upravit (nic se nestane, když vyberete i něco jiného než čáry - program to ignoruje) a po ukončení výběru se program pokusí o úpravu kót.

vlastní download

Program můžete stahovat zde. Program uložte do podadresáře SUPPORT ve složce, kde máte nainstalovám AutoCAD.

Pokud se Vám program hodí, napište mi. Budu rád i za Vaše připomínky k jeho funkčnosti.

Pár dalších typů čar

Při své práci jsem občas potřeboval některé typy čar, které jsem nenalezl ani v nadstavbách pro AutoCAD. Jedná se o tyto:

Proto jsem si je byl nucen vytvořit a nabízím je i Vám k použití.

vlastní download

Čáry můžete stahovat zde. Soubor ulože do podadresáře SUPPORT ve složce, kde máte nainstalovám AutoCAD.

Pokud se Vám čáry hodí, napište mi. Budu rád i za Vaše připomínky k jejich použitelnosti.

[zpět na hlavní stránku]